Холодне світло. Світлодіодні світильники

Джерела штучного світла поділяють на «холодні» та «гарячі». З давніх-давен люди пов’язували світло тільки з теплом. Але прогрес – штука настирлива, і зараз маємо світлодіодні світильники – холодні на дотик і яскраві наче Сонце!

Стрімко розвиватись світлодіоди почали приблизно 20 років тому – наприкінці бурхливого ХХ сторіччя.

Що таке світлодіод?

Це напівпровідник з електронно-дірковим переходом або контактом. Метал, що є напівпровідником створює оптичне випромінювання коли через нього пропускається електричний струм. Тобто, світло виникає через перехід електронів з одного енергетичного рівня на інший – в середні віки за це б на вогнищі спалили! Чиста алхімія.

Корпус сучасних світлодіодних світильників, в основному, виготовляється із ударостійких видів пластика та із легких сплавів металу.

Саме «холодними» світлодіодні світильники є завдяки спеціальним радіаторам охолодження. В більшості потужних світильників такі радіатори роблять із алюмінію – він краще відводить тепло, що виділяється в процесі роботи основного освітлювального елементу.

З чого роблять світлодіодні світильники? Все геніальне має бути простим – один із законів Всесвіту

Світлодіодні світильники зараз роблять різними, починаючи з потужних великих вуличних ліхтарів, закінчуючи оригінальними приборами освітлення для житла. Саме 15-20 років тому, коли люди зрозуміли в повному обсязі природу, користь і ефективність «холодного світла», світлодіодний світильник почав свої метаморфози. Зараз ми маємо величезний асортимент «цікавинок» для освітлення квартири, двору, вулиці, автомобіля тощо. Маленькі і великі переносні ліхтарі з світлодіодом – є потужні та довговічні. Часто такі ліхтарі, спеціально для освітлення вулиці, скверу чи двору виготовляють такого ж виду, як ліхтарі гасові із далекого минулого. Але ж то тільки видимість – начинка зовсім інша.

Світлодіодні світильники мають живитись тільки стабілізованим струмом, і не інакше – на даний момент це чи не єдиний недолік «холодного світла».

Настав час підбити підсумки історії створення освітлювальних елементів для світильників

На сьогоднішній день маємо кілька видів світильників за типом освітлювального елементу:

Кожен з них має свої плюси і мінуси. Кожен з них має право на існування, оскільки пройшов свій особливий шлях розвитку. І як не пафосно звучить, але таки кожен з них використовується з однією єдиною ціллю – освітлювати наше з вами життя.

Реклама: mineral.biz.ua – виробництво електротехнічного обладнання та електромонтажні роботи в Хмельницькому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *