Освітлювальні прилади нового покоління — світлодіодні Led лампи

Використання даного типу освітлення повністю виправдано: сучасні розробки не стоять на місці, з’явилася велика кількість виробників комплектуючих елементів, за останні роки процес виробництва оптимізований, за рахунок чого вартість товару зменшується. Моделі led ламп можна подивитися тут: https://res.ua/osvitlennya/lampi/lampi-svitlodiodni/.

Відзначимо переваги світлодіодного освітлення:

 • прилад невеликого розміру;
 • економія споживання електрики;
 • термін служби лампи досягає 40 до 60 тисяч робочих годин, але бувають випадки завищення цього показника, тому потрібно звертати на це увагу, при виборі товару;
 • освітлення великої площі та миттєве включення;
 • робота в широкому температурному діапазоні;
 • товар екологічно чистий та безпечний.

Ціна на світлодіодні лампи залишається завищеною, проте, цей показник з часом знижується. Цей вид освітлення за рахунок своєї практичності набирає популярності.

За якими критеріями підібрати освітлювальний прилад світлодіодного типу

При виборі Led лампи, слід звертати увагу на мету використання приладу. Для кімнати невеликих розмірів, підійде одна лампочка. Якщо потрібно доповнити інтер’єр освітленням, виділити окремі ділянки, доцільно використовувати методи зонування освітлення. Вибір слід робити виходячи з таких характеристик:

Цоколь

Визначення типу цоколя, який підходить для таких видів: G4, G 5.3, G9, G13, G14, E27, E14 і ін.

Позначення «Е» на приладі вказує на діаметр цоколя, наприклад, Е40, означає, що різьбовій цоколь по діаметру 40 міліметрів. Лампа стандартного виду має маркування Е27.

Символ «G» означає штирьовий цоколь, цифра показує, яка ширина між контактами.

Маркування «GU», говорить про наявність ущільнень на штирях, потрібні у випадках заміщення на галогенові лампи.

Ущільнений цоколь позначає символ «R», число поруч з ним – товщину контакту. Застосовується, коли змінюються кварцові лампи в прожекторах.

Рідко зустрічаються маркування: В, Р, S, що означає, відповідно, штифтової, що фокусує, софітних цоколь.

Потужність

Вимірюється у Ватах. Економія електроенергії відбувається за рахунок використання світлодіодом меншої потужності для отримання світлового потоку, ідентичного іншим видам освітлювальних приладів. За потужністю Led лампи бувають як слабкі 1,5 Вт, так і потужні 24 Вт. У домашніх умовах рекомендується використовувати 7-12 Вт. Показник варіюється в діапазоні 10-15%, в залежності від фірми виробника.

Яскравість

Під час вибору приладу, слід звертати увагу на світловий потік, Лм. Вказує на яскравість світла лампи, чим вище показник, тим вона більше.

Світловий потік світлодіода безпосередньо залежить від потужності.

Світлова температура

Вимірюється у Кельвінах, К., показує наближення кольору лампи до білого. Існують значення від 2700 до 7000К. Прийнятними, для очей людини, вважаються показники діапазоном 3800 – 4100 К.

Низьке значення світловий температури, дає відтінок, наближений до жовтого кольору, високе — до блакитного. Виробнича технологія забезпечує дані характеристики.

Колба

Важливо при виборі лампи звернути увагу на тип колби.

Щоб під час заміни не виникло неприємних сюрпризів. Колби бувають наступних типів:

 • А — за формою нагадує грушу, як звична для нас, електрична лампа.
 • В, С — у вигляді свічки, застосовується в люстрах, торшерах.
 • G — куля.
 • R — у формі гриба, верхня частина стисла.
 • MR — має плоский вигляд, лампа схожа на попередній тип. Вона незамінна у випадках, коли застосовується точкове освітлення.
 • Т — виглядає як труба, застосовується для ртутних ламп, при їх заміні не потрібно знімати світильник повністю.
 • JC — у формі капсули. Бувають по напрузі 220В, раніше проводилися лише низьковольтні лампи такого виду.

Магазин RES.UA пропонує великий вибір Led ламп різного цінового діапазону. Асортимент представлений наступними фірмами: Eurolamp, MAXUS, Phillips, FERON і ін. Вибрати відповідну лампу швидше допоможе порівняння характеристик і цін товару. На сайті безперервно оновлюється і поповнюється асортимент, з’являються нові позиції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *