про жарівки

Освітлювальні прилади нового покоління — світлодіодні Led лампи

Використання даного типу освітлення повністю виправдано: сучасні розробки не стоять на місці, з’явилася велика кількість виробників комплектуючих елементів, за останні роки процес виробництва оптимізований, за рахунок чого вартість товару зменшується. Моделі led ламп можна подивитися тут: https://res.ua/osvitlennya/lampi/lampi-svitlodiodni/.

Відзначимо переваги світлодіодного освітлення:

  • прилад невеликого розміру;
  • економія споживання електрики;
  • термін служби лампи досягає 40 до 60 тисяч робочих годин, але бувають випадки завищення цього показника, тому потрібно звертати на це увагу, при виборі товару;
  • освітлення великої площі та миттєве включення;
  • робота в широкому температурному діапазоні;
  • товар екологічно чистий та безпечний.

Ціна на світлодіодні лампи залишається завищеною, проте, цей показник з часом знижується. Цей вид освітлення за рахунок своєї практичності набирає популярності.

За якими критеріями підібрати освітлювальний прилад світлодіодного типу

При виборі Led лампи, слід звертати увагу на мету використання приладу. Для кімнати невеликих розмірів, підійде одна лампочка. Якщо потрібно доповнити інтер’єр освітленням, виділити окремі ділянки, доцільно використовувати методи зонування освітлення. Вибір слід робити виходячи з таких характеристик: read more »

про жарівки

Історія про те, як у Львові запатентували лампочку

 patent l1

26 березня 2013 року Український інститут промислової власності (УІПВ) зареєстрував два патенти на промислові зразки «лампа для освітлення». Патенти зареєстровано на львів’янина Віталія Голєва. Він відомий своїм патентом на звичайні вішалки для одягу, який заблокував їх увезення в Україну з-за кордону.

В опублікованій на сайті УІПВ інформації не повідомляється, в чому полягає відмінність запатентованих лампочок від існуючих. Також невідомі їх технічні характеристики.

Допомогу в оформленні патенту Голєву надавало ТОВ «Формула-брок». Її основним власником є депутат Львівської міськради Теодор Дяків. read more »

про жарівки

Люстри і світильники. Наші дні

Ми з вами живемо в унікальні часи – ми маємо можливість обирати для своєї оселі люстри та світильники із такої кількості видів та форм освітлювальних приборів, про які наші пращури і уявлення не мали! При цьому ми успішно користуємось знахідками, зробленими людьми в різні часи та епохи. Ми щасливі люди – у нас є і гасова лампа, і свічки, і електричні люстри, і світлодіодні ліхтарі і все це одночасно!

Основні надбання…

Найбільш визначна і проста істина, винесена творцями штучного освітлення із всієї багатої історії люстр з усіма її протиріччями та незрозумілостями – будь-який пристрій освітлення складається тільки з двох основних частин лампа і арматура. Просто, як сенс життя.

Сучасні патрони для електричних ламп розжарювання зроблені таким чином, що гільза цоколя самої лампи не має можливості з’єднатись з провідником струму патрона, доки лампа не вкручена до кінця. Тоді, як в більш старих моделях часто траплялись, м’яко кажучи, неприємності з не до кінця вкрученими лампами.

Корпуси для люстр та світильників зараз роблять із термостійких та міцних матеріалів – легкі сплави металів, пластик, скло. Тоді, як наші пращури відливали важкі і незручні арматури для люстр із бронзи тощо.

Кріплення не дуже видозмінились з тих давніх часів. Тільки матеріал їх виготовлення став міцнішим, а ще вони стали значно простішими у використанні.

Види люстр та світильників read more »

про жарівки

Сила рук

Сила рук

І не пече, і не болить, і струм не бере. Категорично заборонено повторювати такі речі.

про жарівки

Холодне світло. Світлодіодні світильники

Джерела штучного світла поділяють на «холодні» та «гарячі». З давніх-давен люди пов’язували світло тільки з теплом. Але прогрес – штука настирлива, і зараз маємо світлодіодні світильники – холодні на дотик і яскраві наче Сонце!

Стрімко розвиватись світлодіоди почали приблизно 20 років тому – наприкінці бурхливого ХХ сторіччя.

Що таке світлодіод?

Це напівпровідник з електронно-дірковим переходом або контактом. Метал, що є напівпровідником створює оптичне випромінювання коли через нього пропускається електричний струм. Тобто, світло виникає через перехід електронів з одного енергетичного рівня на інший – в середні віки за це б на вогнищі спалили! Чиста алхімія.

Корпус сучасних світлодіодних світильників, в основному, виготовляється із ударостійких видів пластика та із легких сплавів металу.

Саме «холодними» світлодіодні світильники є завдяки спеціальним радіаторам охолодження. В більшості потужних світильників такі радіатори роблять із алюмінію – він краще відводить тепло, що виділяється в процесі роботи основного освітлювального елементу.

З чого роблять світлодіодні світильники? Все геніальне має бути простим – один із законів Всесвіту

Світлодіодні світильники зараз роблять різними, починаючи з потужних великих вуличних ліхтарів, закінчуючи оригінальними приборами освітлення для житла. Саме 15-20 років тому, коли люди зрозуміли в повному обсязі природу, користь і ефективність «холодного світла», світлодіодний світильник почав свої метаморфози. Зараз ми маємо величезний асортимент «цікавинок» для освітлення квартири, двору, вулиці, автомобіля тощо. Маленькі і великі переносні ліхтарі з світлодіодом – є потужні та довговічні. Часто такі ліхтарі, спеціально для освітлення вулиці, скверу чи двору виготовляють такого ж виду, як ліхтарі гасові із далекого минулого. Але ж то тільки видимість – начинка зовсім інша.

Світлодіодні світильники мають живитись тільки стабілізованим струмом, і не інакше – на даний момент це чи не єдиний недолік «холодного світла».

Настав час підбити підсумки історії створення освітлювальних елементів для світильників

На сьогоднішній день маємо кілька видів світильників за типом освітлювального елементу:

Кожен з них має свої плюси і мінуси. Кожен з них має право на існування, оскільки пройшов свій особливий шлях розвитку. І як не пафосно звучить, але таки кожен з них використовується з однією єдиною ціллю – освітлювати наше з вами життя.

Реклама: mineral.biz.ua – виробництво електротехнічного обладнання та електромонтажні роботи в Хмельницькому.