Як я вже писав раніше, в пості “ХТО ПРИНОСИТЬ НАМ ЕЛЕКТРИКУ?“, від виробника електроенергії, вона транспортується лініями електропередач і перетворюється з одного типу в інший з допомогою унікальних пристроїв – трансформаторів. Адже щоб зменшити втрати в лініях, електроенергія передається на великих напругах, а в наших помешканнях ми маємо 220 В або 380 В (якщо мова про Україну, наприклад в США, в квартирах маємо 110 В).

Що ж трапляється з електрикою, котра перетворилась на трансформаторних підстанціях (це такі будиночки, котрі гудять :), часто розміщені в подвір’ях висотних будинків або в спеціальних приміщеннях, або на стовпах, в будках, тощо, дивіться фото).

КТП. Фото з сайту http://www.standartenergo.com.ua ТП. Фото з сайту http://krashiy.com

Переважно до таких підстанцій напруга приходить 6 кВ або 10кВ і перетворюється на напругу 0,4 кВ (380 В на трьох фазах). А вже далі роздається споживачам або одна фаза, або три, тут ми маємо або 220 В, або 380 В в залежності від наших замовлень і потреб. Часто 380 В замовляють для приватних будинків, а 220 в квартири.

Бувають і винятки, як це одиничні мережі в Києві чи у Львові в центральній частині міста, тут обмотки трансформаторів з’єднані в трикутник і в помешкання приходять дві фази по 110 В але в сумі маємо ті ж 220В як і коли обмотки з’єднані в “зірку” і в помешкання береться одна фаза і т.зв. “0”.

Схема з’єднань обмоток трансформатора. Рисунок з сайту dirtyfish4hy.blogspot.com

Щоб пройти цей такий, здавалось би, простий процес передачі електроенергії від підстанції до споживача, потрібно виконати багато вимог і пройти багато процедур, є велика кількість правил для цього, проте їх необхідно знати вже професіоналам, а не пересічним користувачам.

Спонсор статті: Соковижималки фірми “Braun”

купить соковыжималку braun

Related Posts

І знову зміни

Як оформити зелений тариф для приватного господарства в Україні

Шинопровід – майбутнє в електромонтажних роботах.

Надаю послуги, котрих не пропонує жоден електрик у Львові

Енергонезалежність від Павла Мазуренка з Кіровограду

Що робити, якщо на людину впав провід з опори ЛЕП?

Comments

  1. Тарас Будзин

    а в мене така ж соковижималка=))

Reply comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *