Безпека і життя людини – це найголовніше в роботі з електрикою.

Але бувають випадки, котрі важко передбачити, стихія, помилкові дії людини, аварії, коли стається надзвичайна ситуація. Сьогодні мова піде про те, що стається, якщо людина потрапляє під дію струму в результаті потрапляння проводу лінії електропередач на неї, або більш загально, коли на людину падає неізольована струмоведуча частина електоустановки. Розглянемо випадок в мережі 0,4 кВ, це найбільш поширена в побуті напруга ЛЕП до споживачів, до наших будинків.

Ураження електричним струмом

Що ж треба робити, якщо Ви бачите, що людина знаходиться під дією струму? Найперше треба пам’ятати про власну безпеку, не бігти одразу і не торкатися провода чи людини голими руками, щоб відтягнути її але з іншого боку, треба діяти миттєві, бо від цього залежить життя людини. Треба відключити частину електроустановки, якої торкається людина, в нашому випадку ЛЕП. В Україні, це питання з розряду фантастики, оскільки пересічні люди, ми з вами, часто і гадки не маємо, де відключається лінія  і як. Тому, пам’ятаємо про те, що треба ізолювати себе і постраждалу людину від струмоведучих частин, для цього треба визволити людину від оголеного проводу, це можна зробити якщо взяти людину за її одяг (він має бути сухим, що зазвичай дуже важко визначити на око). Якщо ж одяг весь мокрий, скористайтесь власним, сухим, обгорніть ним людину, її частину за яку можна вхопитись і відтягуйте від обірваного проводу. Можу бути випадок, що провід лежить на землі, тоді  перш ніж підійти до людини, киньте на землю суху дошку, можете зробити таку ізолюючу підставку з свого одягу, загалом можна використати будь-що, що може ізолювати від струму. Далі, коли ви вже підійшли до людини, Ви повинні відкинути з неї провід, для цього скористайтесь сухою гілкою дерева, держаком від лопати, дошкою. Є така рекомендація, що робити це треба однією рукою, а іншу тримати за спиною чи в кишені. Якщо ж все це неможливо, можна просто відрубати провода в доступному місці, сокира має мати дерев’яне топорище, котре є сухим. Якщо лінія нова, значить автоматика на ній ще повинна бути справною, спробуйте замкнути всі провода ЛЕП між собою, накиньте на них оголений провід, металічний трос, ланцюг, отримаєте короткочасний феєрверк але при цьому має спрацювати автоматика і відключитись лінія, бажано ще , щоб інший кінець провідника, який Ви накидуєте на провода, був заземлений. При такій маніпуляції будьте обережні і пам’ятайте про небезпеку ураження струмом.

Подивимось тепер на інші моменти такого випадку.

Коли Ви бачите, що людина міцно затиснула провід в руці, не треба силою розтискати їй пальці, оскільки  під дією струму м’язи людини сильно скорочуються, Ви можете так нашкодити, зламати кості, порвати м’язи.

Якщо Ви бачите, що людина при свідомості, спробуйте голосно крикнути до неї, щоб вивести з стану шоку, можливо людина зможе сама визволитись від провода, що лежиться на ній. Але це дуже малоймовірний варіант, оскільки мало людей в таких випадках не втрачає свідомість.

Коли Ви відтягнули людину з зони ураження струмом, потрібно до прибуття лікарів надавати допомогу. Якщо людина при свідомості, треба забезпечити їй повний спокій, обов’язково накрити покривалом, розстібнути ґудзики на одежі, людина має мати доступ до свіжого повітря і Ви повинні уважно спостерігати за нею, щоб не втратила свідомість. Якщо людина без свідомості, перевірте чи вона дихає, притуліть до рота щось, що має дзеркальну поверхню, вона запотіє, перевірте чи є пульс. Якщо дихання і пульс є – приводьте людину до тями, побризкайте холодною водою на обличчя, дайте понюхати нашатирний спирт. Якщо людина без свідомості, дихання не стабільне, потрібно приступати до її реанімації, покласти на землю, закинути голову, очистити ротову порожнину від сторонніх предметів, блювотини, слини, починайте робити штучне дихання і непрямий масаж серця (це окрема тема і потребує детального вивчення кожною людиною, треба обов’язково пройти медичні курси) і зупинитися можна лише тоді, коли прийдуть професійні лікарі. Час без якого мозок може бути без кисню, приблизно 4 хвилини, тому вміти робити штучне дихання і непрямий масаж серця, повинні всі люди бо за такий короткий час, жодна реанімаційна бригада не встигне до постраждалого, а Ви своїми діями зможете врятувати людині життя.

Наслідки від ураження струмом можуть дати про себе знати навіть за кілька років. В першу чергу, струм негативно діє на нервову і кровоносну систему. Хвороби серця можуть проявити себе несподівано.

Цей текст не є інструкцією до дій, я лише коротко описую процес і наслідки. Цей текст – це попередження і спонукання до більш детального вивчення питання на курсах електробезпеки і медичної допомоги.

 

Спонсор статті: ​рулонні штори автоматичні — це ваш захист від зайвого нагрівання приміщеня, від сторонніх поглядів та зручність використання.

Related Posts

І знову зміни

Як оформити зелений тариф для приватного господарства в Україні

Шинопровід – майбутнє в електромонтажних роботах.

Надаю послуги, котрих не пропонує жоден електрик у Львові

Енергонезалежність від Павла Мазуренка з Кіровограду

Що буде, якщо читати соціальні представництва цього ресурсу?

Comments

Reply comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *