На мою думку, кожен приватний будинок повинен вже за замовчування обладнуватися автономною системою живлення для мінімального життєзабезпечення.

Що ж це має бути?

 1. Сонячна панель + АКБ + інвертор + контролер орієнтовно 3-5 кВт (за бажанням можна і більше ставити, тоді систему не резервною, а основною варто називати).
 2. Багатотарифний лічильник з можливістю продажу зайвої електроенергії монополісту.
 3. Стабілізатор.
 4. Розподільча шафа, в які зведено всі важливі об’єкти будинку (опалення, холодильник, аварійне освітлення).

Система повинна вміти автоматично переключатися на живлення від сонячних панелей через АКБ (акумуляторні батареї) і інвертор з врахуванням резерву для забезпечення автономним живленням в темну пору чи аварійних ситуацій в загальній мережі. Маючи двозонний лічильник АКБ можна заряджати в темну пору доби за дешевшою ціною (для похмурої погоди чи періоду, коли світла пора доби досить коротка). В літній період, коли світла пора доби триває довший час, надлишок можна продавати монополістам за зеленим тарифом (це в разі, якщо система побудована за принципом основного живлення, а не резервного).

solar

Пункт №1 можна доповнювати і вітряками чи гідрогенераторами малої потужності. Все залежить від місця розташування будинку і кліматичної зони.

Проблема в тому, що для забезпечення такими системами всіх приватних будинків необхідна державна програма підтримки. Орієнтовно 50% знижки на сьогодні + безвідсотковий кредит на решту суму, а для малозабезпечених чи багатодітним сім’ям має бути 90% знижка з 10% залишкової оплати. Як компенсацію за підтримку, держава може брати зайву електроенергію, вироблену господарствами, безкоштовно впродовж 10 років, скажімо. Або вимагати забезпечити освітлення ділянки дороги біля свого будинку (одна світлодіодна лампа не так вже і багато споживає електроенергії), або просто вимагати порядку біля свого будинку тощо.

lamp

Після забезпечення такими системами, монополісти б мали переглянути ціни на електроенергії і якість надання послуг. але ж знову таки, МОНОПОЛІЗМ – це величезні прибутки і диктування власних умов, тому для лобіювання систем економії електроенергії побудованих на відновлювальних джерелах в Україні має статися чудо. І наразі, такі системи встановлюють собі лише обізнані з тонкощами відновлювальної енергетики та систем автономного живлення люди (ще один момент, котрий не варто забувати, це донесення до людей знань, що є певні методи, можливості, механізми, як економити, як забезпечувати себе електроенергію, куди звертатись, що встановлювати тощо), котрі ще й мають фінансову можливість для таких реорганізацій чи побудов власних електричних господарств.

voltage


Спонсор статті: Мебель на заказ в Кишиневе. Вибір величезний, якість, як колись в румунських, а в окремих випадках мона такис казати, що вона і є румунська.

Related Posts

Енергетика України 2017

Огляд процесу будівництва сонячної електростанції на 4,1 МВт

Порівняння вартості “традиційної” та “зеленої” енергетики

Про систему збереження енергії від компанії Serenis

Заощаджуємо з двозонними лічильниками

Квартирна проводка на схемах і умовні позначення

Comments

 1. Звучить дуже добре, але дійсно: до кого звертатись по інформацію і як встановити чи обладнати?

  Я і сам останнім часом почав цікавитись відновлюваною енергією. Але багато питань для мене залишаються відкритими. Оскільки доступної інформації імхо мало.

  Будь ласка, пиши більше про це.

  • ELECTRIC Author

   Звернутись можна до мене, наприклад, 🙂 А загалом, google здатне видати сотні контактів, куди звертатись. Тут проблема лише в довірі.

 2. Коли зможу побудувати власний будинок, обов’язкого плануватиму його з максимальною автономністю. Тобто сонячні панелі на даху і акб десь в підвалі, власна, а не “централізована” вода і т.д.
  Думаю до того часу і сонячні батареї подешевшають ще трои, або як мінімум ще ефективніші з’являться.

Reply comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *