led

Кілька днів назад, я робив запис з назвою “ПРО СВІТЛОДІОДНІ ЛАМПИ MAXUS“. Там було описано кілька моментів про світлодіодні лампи на які варто звернути увагу перед їх придбанням.

Після розміщення їх в фейсбуці з’ясувалось ще кілька моментів.

  1. Температура світла світлодіодних ламп і температура світла в фотографії – це обернуті величини. Якщо в лампах чим менше кельвінів, тим жовтіше світло, в фотографії все навпаки. Тому слід бути фотографам пильними :). Цей ньюанс з’ясовано завдяки фотографу Thieri Newmanу.
  2. Дешеві лампи мають ефект зеленкуватості, детальніше про нього розповів Юрій Новоставський:

    “Багато світлодіодних ламп, не залежно від температури мають не неперервний, а „рваний“ спектр, око до цього досить добре адаптується, а от на фото будуть неприємні сюрпризи, з якими дуже важко боротись. Це пов’язано у першу чергу із тим, що „білих“ світлодіодів у вигляді кристалу не буває, а вони по факту є синіми чи ультрафіолетовими з додатковим люмфінором, і випромінювання яке ми бачимо — світіння люмфінора під дією освітлення кристалу. Відповідно, результат дуже сильно залежить від люмфінору, а широкий безперервний спектр отримати дуже важко технологічно“.

  3.  Ще один момент, котрий якраз і впливає на цю зеленкуватість – індекс кольоропередачі CRI. І щоб світло лампи було ближчим до природнього, потрібно брати з величиною CRI >90. Але це впливає на ціну, чим більший індекс, тим дорожча лампа.

Related Posts

І знову зміни

Як оформити зелений тариф для приватного господарства в Україні

Шинопровід – майбутнє в електромонтажних роботах.

Надаю послуги, котрих не пропонує жоден електрик у Львові

Енергонезалежність від Павла Мазуренка з Кіровограду

Що робити, якщо на людину впав провід з опори ЛЕП?

Comments

Reply comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *