Напевно кожна людина за час свого життя бачила на власні очі, принаймі, одне коротке замикання (КЗ) в електричні мережі. Це той випадок, коли буває вибух, коли може бути відкрите полум’я, коли є різкий запах (дуже токсичний, до речі), коли є їдучий дим. Через такі випадки, якщо їх вчасно не ліквідувати, трапляються трагічні випадки, коли люди втрачають своє майно,а то й життя.

Отже, що таке коротке замикання? Коротке замикання – це з’єднання двох точок електричної мережі з різними потенціалами (“+” і ” -“, фаза і нуль, фаза і фаза).

perenoska shchytok vykrutka

Які фактори впливають на коротке замикання?

 1. Неправильно вибрані провідники (січення, тип, ізоляція),  неправильно вибрані захисні пристрої (допустимі струми).
 2. Старіння мережі (з часом електричні навантаження в житлових приміщеннях збільшуються, оскільки ми постійно щось докуповуємо і поповнює свій арсенал побутових приладів, старіє ізоляція провідників, послаблюються контакти (розкручуються, перегріваються, халатно експлуатуються).
 3. Пошкодження мережі (буває так, що трапляються непомітні пошкодження, все ніби працює, проте з часом воно таки  вистрілює, а ще буває, що Ви, робите якісь оновлення в приміщеннях, щось свердлите, забиваєте, в наслідок чого, Ви можете потрапити на проводку але пошкодити її лише частково, що з часом приведе до виходу з ладу).

 Що робити, щоб не трапилось коротке замикання?

 1. Завжди, постійно, без перестанку, контролюйте свою домашню електричну мережу. Це означає, ставтесь до неї з повагою і із знанням. Спостерігайте за мережею. 
 2. Не перевантажуйте мережу. Пам’ятайте, коли була прокладена ваша проводка і яке навантаження було в той час. З роками, воно однозначно, що збільшиться і перевершить всі допустимі запаси. Це означає, що треба робити ремонт і перепрокладати власну електричну мережу. При цьому слід правильно вибрати захисне обладнання (автоматичні вимикачі, диференційний захист, захисти від пренапруг, тощо). Не користуйтесь необдумано системами подовжувачів і т.зв. трійників, а найкраще взагалі їх не використовуйте, користуйтесь правилом, що кожен споживач має мати власну точку підключення.
 3. Робіть профілактику. Це означає, що потрібно дотягнути контакти на всі автоматах, резетках, вимикачах. Перевірте якість ізоляції (вона не повинна відвалюватись і розсипатись, провода не повинні бути теплими). І не забувайте, що техніку безпеки і робіть всі дії попередньо відімкнувши живлення.
 4. Оберігайте як зіницю свого ока схему прокладки проводки у вашому помешканні, це дозволить уникнути халепи, коли ви щось модернізуєте в інтер’єрі своєї оселі.
 5. І найголовніше. Ніколи не пхайтесь в ту галузь, котру не знаєте. Краще робіть досконало власну справу, заробляйте гроші і наймайте професіоналів, котрі Вам допоможуть з електрикою в домі. Правда, тут треба також добре вивчати ситуацію, щоб не найняти безвідповідальних халтурщиків але це вже тема. котра заслуговує окремого посту.

Спонсор статті: Дуже важко знайти якісний перфорированный лист нержавеющий, а ще важче знайти кваліфікованого зварювальника, котрий здатен зробити гарний виріб з  нержавійки.

Related Posts

І знову зміни

Як оформити зелений тариф для приватного господарства в Україні

Шинопровід – майбутнє в електромонтажних роботах.

Надаю послуги, котрих не пропонує жоден електрик у Львові

Енергонезалежність від Павла Мазуренка з Кіровограду

Що робити, якщо на людину впав провід з опори ЛЕП?

Comments

 1. А якщо контакти погано прилягають один до одного, наприклад, елктрочайник на підставці, від цього вони то з”єднуються, то роз”єднуються. Таке може стати причиною КЗ. чи це вже щочь інше?

  • ELECTRIC Author

   Руслан, поганий контакт може привести до перегріву, а як наслідок і кз. Проте розробники електрочайників це враховують в розробці системи подачі живлення, тому на загальну систему це не впливає. І кз може виникнути лиеш в процесі неправильної експлуатації чи старінні обладнання, в даному випадку чайника.

Reply comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *