Напевно кожен знає, що таке розгалужуюча чи монтажна коробка  в кожній кімнаті (буває, що їх нема і всі з’єднання роблять безпосередньо в резетках чи вимикачах). Відкривши які, можна побачити з’єднані провода.

Розгалужуюча коробка. Фото з сайту postroy-samюcom

 

Коробка із  з’єднаннями виглядає якось так як на фото зверху. Є різні варіації, зовнішні, внутрішні, квадратні, круглі, прямокутні, тощо. Але всіх їх об’єднує одна риса – там є провода, котрі необхідно зкомутувати – з’єднати між собою.

Найбільш поширений метод і найдешевший, це просто зкрутити між собою провода і потім їх заізолювати ізолентою.

Види скруток. Фото з сайту www.kvartir-remont.ru Скрутка в коробці. фото з сайту www.rumv.com Скрутка в коробці. Фото з сайту sovetyporemontu.ru

Але скручувати треба також вміти. На пронумерованому фото погляньте як можна зполучити провода. Проте треба пам’ятати, що такий метод не підходить для з’єднань мідних і алюмінієвих (цікаво, чи хтось на сьогодні такі купує) проводів. Також не рекомендують скручувати жорсткі і гнучкі провідники. А загалом взагалі не рекомендують використовувати такий тип з’єднань, оскільки воно не надійне і при навантаженні всі контакти будуть нагріватися, що може спонукати загоряння провідника чи його обривам. Для покращення контактів, всі  з’єднання після скручувань можуть ще і пропаювати, наварювати – це гарантує надійність.

В сучасному світі виробники електротехнічної продукції вигадують щоразу нові методи. Ось і з’явились так звані ковпачки, вони роблять простішим процес скручування проводів. вам лише треба з’єднати два провідники, одягнути ковпачок, покрутити, наскільки вистачить сил, за годинниковою стрілкою і все. Маєте скруту, котра одразу і ізольована. Монтажники кажуть, що це не підходить до гнучких проводів. Але для домашнього використання можна сміливо використовувати їх.

З’єднуючі ковпачки. Фото з сайту electricalschool.info Зєднуючі ковпачки. Фото з сайту ceshka.ru

До більш надійних і дешевих методів можна додати скрутку з допомогою болтового з’єднання. Його можна використати і для з’єднання алюмінієвих і мідних проводів, використавши перехідну шайбу (це шайби в яких одна сторона мідна, інша маю алюмінієве чи металічне покриття). Після скручування бажано заізолювати ці болти.

Болтове з’єднання. фото з сайту www.mastercity.ru

Є і більш сучасніші вироби – спеціальні клемники, котрі мають або гвинтове, або самозажимне з’єднання (дивіться першу світлину). В них просто вкладаєте провід з двох боків і закручуєте гвинт або, у випадку самозажимних клем, лише встромляєте оголений провід в отвір клемника і він автоматично фіксується.

Клемне з’єднання. Фото з сайту strmnt.ru Самозажимне з’єднання. Фото з сайту strmnt.ru Самозажимне з’єднання. Фото з сайту ceshka.ru Клемники. Фото з сайту masterheating.ru Клемники в коробці. Фото з сайту strmnt.ru

Також для з’єднань можна використовувати клеми на вимикачах і резетках, автоматичні вимикачі, клемники в щитках, тощо. Все залежить від ваших гаманців і підходів до цієї задачі. Методів є безліч, всі мають свої переваги і недоліки. Але який метод ви б не обрали, всюди треба пам’ятати про правила електробезпеки, проводити технічні огляди, профілактики і залучати для даних робіт лише професіоналів. Завдяки цьому, ваше обладнання і мережа довго будуть працювати і виконувати свої безпосередні функції.


Спонсор статті: Цікаві товари можна придбати дешевше – промокод YVES ROCHER – скористайтесь і переконайтесь.

Related Posts

І знову зміни

Як оформити зелений тариф для приватного господарства в Україні

Шинопровід – майбутнє в електромонтажних роботах.

Надаю послуги, котрих не пропонує жоден електрик у Львові

Енергонезалежність від Павла Мазуренка з Кіровограду

Що робити, якщо на людину впав провід з опори ЛЕП?

Comments

 1. цікава стаття, спасибі!

  • ELECTRIC Author

   Це лише для загальної проінформованості. В чому цікавість?

 2. Ну незнав, що є аж 5 способів скруту проводів=))
  Хоча я далекий взагалі від професії електрика, але ця стаття була цікавою…

 3. Скрутки в квартирах | ELECTRIC

Reply comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *