Електричні мережі, котрими ми користуємось кожного дня, потребують захисту, серйозного і якісного. Цей захист повинен бути як зовнішній, так і внутрішній. Отже розповім я про кілька пристроїв, котрі створені саме для цього.

 1. Плавкі вставки, запобіжники, “пробки” – це один з найпростіших пристроїв для захисту мережі. Використовується з появи електрики і зустрічається до сьогодні. Є одноразові і багаторазові – це симбіоз корпусу звичних “пробок” і автоматичних вимикачів. Пори свою простоту, вони є одними з найнадійніших захисних пристроїв. В високих напругах і великих навантаженнях плавкі вставки, запобіжники є найпоширенішими і найкращими зі сторони ціна – якість..
  probka probka1
 2. Автоматичні вимикачі. Це вже складний пристрій, призначений захищати від коротких замикань, від перевантажень. Їх є безліч виробників, безліч типів. Тож щоб встановити такий, який потрібен саме Вам, слід звертатись до спеціалістів. Якщо ж хочете робити все самостійно, то чітко визначайте номінальні струми навантажень, типи мережі і обирайте виробника з відомим іменем але, якщо ви це відоме ім’я забажаєте придбати на якомусь з ринків, прискіпливо його огляньте (бо навіть на око можна побачити підробку) і порівняйте вагу (якісні автоматичні вимикачі не важать як коробка сірників). Але я б таки радив звертатись до професіоналів, щоб себе вберегти в майбутньому.
  avtomaty2 avtomaty0 avtomaty1
 3. ПЗВ (пристрій захисного відключення), Диференційний автомат. Відносно новий тип захисту мережі. Чи навіть правдивіше буде сказати, це пристрій захисту людей від струмів витоку. Вони використовуються для того, щоб при попаданні струмів на корпуси різних побутових і не тільки, приладів вони не вразили вас при дотику до корпусів цих приладів, тобто, ці пристрої автоматично відключать електрику як тільки ви торкнетесь такого пошкодженого обладнання. ЗА останніми нормами, в нашій державі всі електричні мережі повинні захищатись саме ПЗВ чи Дифавтоматом. Але більшість мереж в нас не відповідає вимогам, котрі повинні бути для правильної роботи цих захисних пристроїв. Різниця між ПЗВ і Дифавтоматом дуже проста. Перші повинні використовуватись в парі з автоматичними вимикачами, останні вже мають такий симбіоз в одному корпусі. Або, ПЗВ не захищає мережу від коротких замикань, виключно від струмів витоку. ПЗВ часом називають ще диференційним реле (дифреле).
  dyfavtomat pzv
 4. Захисти від перенапруг (реле напруги, розрядники). Зараз дуже модно ставити додаткові захисти від перенапруг. Найчастіше в електричних мережах Ви побачити реле напруги. Вони захищають від тих випадків, коли у вас відгорить “0” і буде дві фази в квартирі, також захищають від поганої напруги, завищеної. Вони є різних типів з різними можливостями. А розрядники покликані захищати наші мережі від перенапруг, котрі приходять до нас в моменти грози, тобто це захист від імпульсних перенапруг. Також до цього типу захисту можна додати стабілізатори напруги, відсікачі перенапруги, обмежувачі перенапруг, перелік ще можна продовжувати і доповнювати. Але це вже інша історія.
  rozriadnyk rele naprugy 1 rele naprugy

 

Спонсор статті: Інтернет-магазин photogid.com.ua акции робить завжди, а великий вибір техніки задовільнить будь-які запити. Користуйтесь їхніми послугами і не тратьте багато часу на пошуки бажаного товару.

Related Posts

І знову зміни

Як оформити зелений тариф для приватного господарства в Україні

Шинопровід – майбутнє в електромонтажних роботах.

Надаю послуги, котрих не пропонує жоден електрик у Львові

Енергонезалежність від Павла Мазуренка з Кіровограду

Що робити, якщо на людину впав провід з опори ЛЕП?

Comments

Reply comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *