Підстанція

Кожен з нас щодня користується електрикою. І я впевнений, що без неї люди не уявлять свого комфортного існування. Правда треба ще добре подумати чи насправді нам потрібен такий комфорт. Але наразі ми говоримо, про електрику і звідки вона береться.

Щоб засвітилась жарівка в улюбленій лампі, ми натискаємо на вимикач (хоча правильніше сказати на вмикач) і отримуємо світло. А як це світло там опинилось? Процес не такий вже і простий і має кілька варіантів.

Щоб створити одну одиницю електрики (наразі я не буду вживати терміну “ват (Вт)”, це матеріал для іншого запису), потрібно звернутись до допомоги природи. Дивно, але факт є те, що виготовлення електрики, яким би воно антиекологічним не було, цілком залежить від природи і її щедрості.

Найбільш доступним є виготовлення електрики, котре починається з процесу видобування вугілля, нафти, газу. Ці природні копалини можуть певним чином підготовлюватись, далі спалюватись, гріти воду, котра перетвориться на пару, котра буде обертати лопаті генератора, котрий і дає струм для наших споживачів електрики.  Така ж процедура є і в найбільш страшному (хоча цей метод насправді є найбільш технологічним і найбільш захищеним) способі добування електрики – атомному. Тут вся різниця лише в тому, що спочатку добувають радіоактивну руду, котра далі в процесі розчеплення виділяє надзвичайно велику кількість енергія, котра гріє воду, котра приводить в рух генератора, ну а далі ви вже знаєте процес.

Поряд з способами, що дають шкідливі викиди в навколишнє середовища, є і інші, так звані екологічно чисті, хоча тут я готовий подискутувати, чи так це насправді, далі розповім чому. Отже, найбільше розвиненим є спосіб, в якому використовують енергію води і він є найбільш поширеним в Україні серед відновлювальних джерел енергії. Схема тут дещо простіше, вже не гріють воду, а вода напряму обертає привід генератора, що дає електрику. Цей вид енергетики має і сестру, котра не така мокра – це вітрова енергетика. Все дуже схоже, тільки замість води, є вітер, котрий обертає лопаті вітряків, котрі генерують електрику.

На останок, маємо ще один вид енергії – сонячна. Здається, що тут ще простіше, маємо сонце. перетворимо його світло в електрик і буде щастя. але ж слід врахувати, що воно не світить 24 години. Та і добування з сонячних променів має різні способи, буває що сила Сонця гріє воду до пари, а вона вже обертає приводи генераторів, а буває, що Сонце гріє панелі, котрі в собі мають певні елементи, котрі завдяки різним процесам перетворюють світло в електрику. Всі ці станції мають ще і додаткові накопичувачі енергії – акумулятори, для того щоб ми могли отримувати електрику і вночі.

Хочу зазначити, що пори всі позитивні оди відновлювальній енергетиці (сил світла, води, вітру), вона не є абсолютно чистою. Врахуйте, що процес виготовлення всіх елементів таких систем не є екологічно чистим та і обслуговування має в собі шкідливі для природи елементи.  За обсягами виготовленої енергії такі джерела значно поступаються атомній енергетиці і на даний момент ми ще не володіємо перфектними технологіями, котрі будуть спроможні забезпечити людство чистою енергією.

Проте, мушу визнати, що наше майбутнє за відновлювальною енергетикою, оскільки рано чи пізно запаси копалин нашої планети вичерпаються. Це не дасть можливості продувати електрику і світло в улюбленій жарівці перестане світити. taraselectric-mainlink

 Фото невідомого автора взято із колекції в фейсбук спільноті ELECTRIC «про електрику»

Спонсор статті: Не вся продажа бытовой техники гарантує якість. Слід перевіряти продавця, врахувати відгуки, поцікавитись документами і гарантією на товар.

Related Posts

І знову зміни

Як оформити зелений тариф для приватного господарства в Україні

Шинопровід – майбутнє в електромонтажних роботах.

Надаю послуги, котрих не пропонує жоден електрик у Львові

Енергонезалежність від Павла Мазуренка з Кіровограду

Що робити, якщо на людину впав провід з опори ЛЕП?

Comments

  1. Not a Cat

    Колись давно зробили нам міні-екскурсію по київській гес у вишгороді, вийшли схожі фото до фотографії у цьому записі)) були під враженням. Не знаю, як там зараз, а тоді все було у плачевному стані…

  2. Хто приносить нам електрику? | ELECTRIC

Reply comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *