Електроощадність. Здається, що тут складного і незрозумілого? Є тут і електрика і ощадність. Але багато людей, хоч і сотні разів чує цей термін, проте, завжди думає, що це їх не стосується, або робиться само собою.

Отже, хочу дещо розжувати цей термін.

Електроощадність вдома. Її можна бачити з кількох сторін. Спочатку можна стежити, щоб даремно не горіло світло, в місцях, де Вас нема. Далі, треба старатися замінити застарілі жарівки на так звані “економки” (люмінесцентні лампи), а вже далі на світлодіодні, або й одразу на них замінювати, на сьогодні їхні ціни стають щоразу меншими і доступнішими. Наступним кроком повинна стати заміна побутових приладів на енергоефективні, що мають клас А (сьогодні вже існують холодильники класу А+++).

інфографіка з Вікіпедії

Але можна дивитись на енергоощадність і з іншого боку. Наприклад, гарно утеплені стіни, замінені вікна, встановлені котли на підігрів води чи опалення з більшими коефіцієнтами корисної. Це дозволяє зберігати тепло, що дозволяє економити енергоносії чи зменшує навантаження на котельні чи ТЕЦи тощо. Це вже більше глобальний підхід і тут вже залучено кілька напрямків.

Також не слід забувати за зелену енергетику, екологічно чисту. Для приватних будинків, це актуальне питання. Ви можете встановлювати сонячні колектори, як на підігрів води так і на продукування електрики, а можна встановити вітряк чи мікрогідроелектростанцію, звісно, якщо є можливості і природні ресурси поруч. Це також електроощадність.

Електроощадність промислова. Загалом, всі розділи ощадності домашньої, підходять і до ощадності в промисловості. От тільки тут обсяги інші як і матеріали для цього. В промисловості головним пріоритетом електроощадності є систематична модернізація обладнання і виробничих приміщень. Керівники підприємств і інженери повинні постійно стежити за оновленнями технологій, а ще краще, коли вони самі почнуть модернізувати власну галузь виробництва.

Ви можете заперечити, що все це є енергоощадність, проте, я відповім просто, ви зараз на сторінках електричного блога, та і електрика – це складова енергетики, тому електроощадність тут є головною.


 Спонсор статті: Зйомка весілля на сьогоднішній день, це складний процес, котрий заставляє розкривати свою фантазію більше ніж на 100%. Тому весільний фотограф повинен завжди вигадувати щось нове і оригінальне, а також стежити за останнійми тенденціями, інакше перетвориться на банального халтурщика.

Related Posts

І знову зміни

Як оформити зелений тариф для приватного господарства в Україні

Шинопровід – майбутнє в електромонтажних роботах.

Надаю послуги, котрих не пропонує жоден електрик у Львові

Енергонезалежність від Павла Мазуренка з Кіровограду

Що робити, якщо на людину впав провід з опори ЛЕП?

Comments

Reply comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *