Фото з сайту www.interbuh.com.ua

Мова в даному пості піде про те, а як виглядає процес, котрий покликаний подати електрику вашому приватному будинку.

З першого погляду все ніби і просту, Ви будуєте будинок, зовсім поруч йде лінія електропередач, а отже, Ви подзвоните в РЕМ і за кілька днів прийде монтер і приєднає Ваш будинок до стовпа з дротами по яких тече струм. Це лише так здається, бо насправді не все так просто.

Отже, припустимо, що діючі електромережі (це ті провода і кабелі, котрі йдуть по стовпах, а інколи під землею і належать електропостачальній організації, Обленерго) знаходяться не дальше 300 метрів від вашого будинку, бо якщо далі то вже буде інша історія. Тепер уявимо, що ця лінія зовсім нова і вже всі споживачі мають електрику, залишились лише Ви і Вам потрібно максимум 10 кВт потужності.

Починається найцікавіше, Ви йдете в РЕМ (районні електричні мережі або міські, тоді МЕМ) і пишете заяву, що я такий і такий, живу за 200 метрів від стовпа з дротами і мені треба 10 кВт потужності для приєднання своїх електричних причандал  в новенькому будинку. РЕМівці починають розглядати Вашу заяву і кажуть, ок, ми можемо надати таку потужність, але не від тих стовпів, що біля Вашої хати, а за кілометр і мусите тягнути додатково лінію, вони, ще звісно можуть попросити побудувати КТП і передати потім їм на баланс але це знову інша історія. А можуть сказати, якщо Вам це все дорого і Ви думаєте, що РЕМівці геть обнагліли, тоді таки можна приєднатись до лінії біля Вашого будинку але отримаєте максимум 5 кВт. Ось вже тут маєте перший облом чи прикол, як Вам зручніше буде казати. А Ви їм одразу ок, проте давайте мені три фази. Нарешті всі домовились і що далі?

А далі Ви укладаєте договір на приєднання до електричних мереж, отримуєте технічні умови, де Вам пропишуть потужність, місце приєднання, які автомати ставити, яке заземлення робити, який провід чи кабель тягнути, тобто розкажуть як Вам жити по повній програмі. Ще відправлять до своїх магазинів і точок продажі ящиків, лічильників (вони мають бути повірені і мати інформацію про повірку від вашого постачальника електроенергії, а заодно і монополіста на ринку, тому просто купити десь лічильник і шафу для нього Вам заборонять, треба виключно в них це робити). І не розслабляйтесь, що Ви вже придбали лічильник і шафу для нього в обленерго, Вам ще треба заплатити суму за саме приєднання (це приїзджають монтери, Ви їм даєте все, що накупили, вони скручують це до купи і їдуть, потім ще має прийти інспектор і все це діло опломбувати) в розмірі такому, що може мати 3-4 цифри в своєму позначенні і це ще в кращому випадку.

В процесі, коли Вам будуть виписувати ТУ (технічні умови) там паралельно ще і проект будуть робити, можуть і інші документи просити але це все залежить від багатьох ньюансів і моментів, а ми розглядаємо найсприятливіший варіант, коли все ідеально складається.

Це ще не всі документи, ще для підключення, Ви повинні мати і договір на постачання електричної енергії. І саме після отримання його вже приїзджає бригада монтерів і в ідеалі з інспектором, він заповнює певні документи і лише після цього і всіх вище згаданих процедур Ви можете насолоджуватись електрикою в новенькому домі.

Уявіть собі тепер ситуацію, що не все гладко, що мережі далеко, до них складно доступитись, що вони старі, що у Вас складний проект на будівництво, що навколо багато комунікацій, що вредні РЕМівці тощо, тоді цей процес може тягнутись роками і супроводжуватись великими витратами. Але і тут є цікавий момент, в тому ж РЕМі, Вам залюбки підкажуть спеціалізовану фірму, котра за певну суму вирішить всі Ваші проблеми, переважно ці фірми є досить близькими до керівництва РЕМів і будь-яким іншим професіоналам буде Важко Вам допомогти, всі потуги всерівно зведуться на рекомендовану фірму. Або варіант, що Ви приєднюєте комерційний об’єкт, наприклад маленькій завод, рекомендую одразу наймати кількох енергетиків, котрі днями і ночами будуть займатись вирішенням питання елетропостачання.

Ось таким веселим буває життя електриків і споживачів електроенергії 🙂

 


 

Спонсор статті: Надійний монтаж электропроводки в частном доме запорука спокою і стабільної роботи електрообладнання.

Related Posts

І знову зміни

Як оформити зелений тариф для приватного господарства в Україні

Шинопровід – майбутнє в електромонтажних роботах.

Надаю послуги, котрих не пропонує жоден електрик у Львові

Енергонезалежність від Павла Мазуренка з Кіровограду

Що робити, якщо на людину впав провід з опори ЛЕП?

Comments

Reply comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *