Схема з сайту http://ask-the-electrician.com/
Схема з сайту http://ask-the-electrician.com/

Як і будь-яка інша важлива робота, електрика повинна починатись з проекту. Це є Ваша гарантія, ваш помічник, шпаргалка, безпека.

Питання проекту у більшості приватних будов чи перепланувань просто ігнорується. Все робиться по факту і на око. Електрику показують де хочуть лампочку, де резетку і на цьому все і закінчується. Він заводить провода до бажаних місць і втікає. А далі приходять інші майстри, починають перебивати проводку і починається суцільне вирішення проблем. І це все лише на етапі будівельних робіт. Ще більше може виплисти в процесі експлуатації. Адже потрібно зроби правильну кількість електричних джерел, щоб заживити всі побутові прилади, вивести все це в правильних місцях і найголовніше  – правильно прорахувати потужність. А, що вже казати, про траси прокладання, котрі можна зробити так, що ціна проводки вийде в рази дорожчою ніж це необхідно. Всі ці проблеми стануть вашим головним болем назавжди.

Проект – це складний процес, проте всі витрати в майбутньому Вам окупляться. Адже на початку проектування погоджується дуже багато моментів з всіма супутніми задіяними службами. Розпочинається все з отримання технічних умов і дозволеної потужності від постачальника електроенергії, тут Ви робите запит на потрібну вам потужність, а постачальних враховуючи свої можливості дозволяє чи каже зменшити свої апетити. Вже після цього слід прорахувати всі потреби у вашому побуті (пралки, кухонні гаджети, опалення, освітлення тощо). Коли дані відомі, починається проектування трас і місць встановлення. Все це з великою точністю занотовується і показується на папері. Коли зібрані запроектована вся інформація, замовник має її погодити (тут також слід пам’ятати про погодження всіх державних служб, щоб потім Вам просто не відмовили і не забракували вже готові рішення). Ось так коротко можна сказати про народження проекту.

Маючи на руках цей документ ви можете сміливо робити перепланування, оновлення, додавати щось нове тощо. В іншому випадку, є завжди загроза пошкодження, а отже і додаткові витрати і проблеми.

Більш детальну інформацію щодо проектування чи перевірки проектів можете взнати в приватному режимі – blog (*) electric.org.ua

Спонсор статті: Коли на дворі стає холодніше, в помешканнях включають опалення. А якщо працює опалення, значить повітря стає сухим. Тож потрібні увлажнители воздуха цена яких буде доступною. Вони допоможуть зробити повітря кращим для організму.

Related Posts

І знову зміни

Як оформити зелений тариф для приватного господарства в Україні

Шинопровід – майбутнє в електромонтажних роботах.

Надаю послуги, котрих не пропонує жоден електрик у Львові

Енергонезалежність від Павла Мазуренка з Кіровограду

Що робити, якщо на людину впав провід з опори ЛЕП?

Comments

Reply comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *