powerline

Внутрішні мережі житлових будинків складаються з розподільних і групових мереж.

Для прокладання мереж у будинках застосовують кабелі та проводи з мідними жилами. Для житлових будинків установлені такі найменші допустимі перерізи мідних провідників:

  • для групової мережі – 1,5 мм2;
  • для розподільної мережі до квартирних щитків лічильників – 2,5 мм2;
  • для розподільної мережі (стояків) живлення квартир – 4 мм2.

Мережу від поверхового розподільного щитка до квартири треба виконувати в окремій трубі чи каналі , тобто окремо від групової мережі інших квартир. В одному каналі допускається прокладати до 12 проводів групової мережі.

В усіх будинках лінії групової мережі, що прокладається від групових, поверхових чи квартирних щитків до світильників загального освітлення, штепсельних розеток і стаціонарних електроприймачів, повинні виконуватися трипровідними: фазний провід – L , нульовий робочий провід – N, нульовий захисний провід – PE. Нульовий робочий і нульовий захисний проводи забороняється приєднувати у щитках під спільний контактний затискач.

Вибір поперечного перерізу нульових і захисних провідників виконують так: 

  • переріз нульового провідника однофазних (дво- і трипровідних) і трифазних ліній (чотири- і п’ятипровідних) повинен дорівнювати перерізу фазних провідників;
  • трифазні чотири- і п’ятипровідні лінії, що живлять трифазні електроприймачі, повинні мати переріз нульового провідника N такий самий як переріз фазного провідника L, якщо його переріз не перевищує 16 мм2 для мідних і 25 мм2 алюмінієвих проводів, а у лініях з більшим перерізом – не менше 50% перерізу фазних проводів;
  • переріз PEN проводів має бути не меншим перерізу N провідників і не менше 10 мм2 для мідних і 16 мм2 для алюмінієвих проводів незалежно від перерізу фазних проводів;
  • переріз РЕ провідників повинен дорівнювати перерізу фазних проводів до 16 мм2 і 16 мм2– для перерізів фазних проводів від 16 мм2 до 35 мм2 та 50% перерізу фазних проводів для більших перерізів;
  • переріз РЕ провідників, які не входять до складу кабелів, повинен бути не менше 2,5 мм2 за наявності механічного захисту і 4 мм2– за його відсутності.

 

Уривок з “Устави електровикористання. Застосування сучасного електрообладнання в системах електропостачання побутових приміщень. Методичні вказівки до виконання курсової роботи з дисципліни ” Розроблення схем електропостачання споживачів ” для студентів базового напряму 6.050701 “Електротехніка та електротехнології” всіх форм навчання/ Укл: М. Й. Олійник, П. Ф. Гоголюк, В. Г. Федишин – Львів: Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2010. – 40 с.”

Інші записи з даної серії: “Правила використання пристроїв захисного вимкнення“, “Квартирна проводка на схемах і умовні позначення“.

Related Posts

Енергетика України 2017

Огляд процесу будівництва сонячної електростанції на 4,1 МВт

Порівняння вартості “традиційної” та “зеленої” енергетики

Резервне живлення в кожен будинок

Про систему збереження енергії від компанії Serenis

Заощаджуємо з двозонними лічильниками

Comments

Reply comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *