lichylnyk

Обленерго закликають українців переходити на диференційований облік енергії задля зменшення навантаження на мережі.

Як зазначають енергетики, кожен двозонний лічильник не тільки дозволяє окремому побутовому абоненту суттєво заощаджувати кошти, а й додає стійкості об’єднаній енергосистемі.

Сьогодні стрибкоподібне споживання електричної енергії протягом доби: рівномірне навантаження вранці та вдень, пікове – увечері та провал уночі, завдає Україні неабияких збитків. За словами фахівців, різниця між максимальним та мінімальним споживанням електричної потужності, яка у зимовий період складає понад 8000 МВт, а у літній – 5000 МВт, призводить до значних витрат палива на теплоелектростанціях, які змушені щоденно запускати-зупиняти близько 10 енергоблоків, та зростання вартості електричної енергії.

Змістивши основну частину споживання електричної енергії на нічний час, населення, частка якого у структурі електроспоживання країни становить близько 30%, зможе не тільки заощадити кошти на оплаті за електроенергію, а й запобігти аварійним знеструмленням, вважають фахівці, наголошуючи, що найголовніше – не застосовувати енергоємні електроприлади з 8 до 11 години та з 17 до 22 години.

Наразі механізм диференційованих за часом тарифів на електроенергію не користується популярністю серед українців. Згідно з даними, частка побутових абонентів, які розраховуються за диференційованими тарифами, становить близько 0,8% від загальної кількості. У 2014 такі споживачі використали приблизно 2,0% від спожитої населенням електричної енергії.

Енергетики нагадують, що з 1 квітня 2015 року побутові абоненти, які перейшли на двозонний облік споживання електроенергії, сплачують 0,5 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години) та повний тариф у інші години доби.
Для переходу на дифтарифи необхідно звернутись до центрів обслуговування споживачів обленерго із відповідною заявою, пояснюють фахівці, обіцяючи всебічну допомогу та сприяння у проходженні нескладної процедури.

Передрук статті: “Українців закликають переходити на диференційований облік енергії

Related Posts

Енергетика України 2017

Огляд процесу будівництва сонячної електростанції на 4,1 МВт

Порівняння вартості “традиційної” та “зеленої” енергетики

Резервне живлення в кожен будинок

Про систему збереження енергії від компанії Serenis

Квартирна проводка на схемах і умовні позначення

Comments

Reply comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *