Ось приклад як потрібно будувати лекції і пояснювати тонкощі електрики.

В відео йде мова про захисне заземлення і  робоче заземлення (бувають і інші назви але згадана назва найбільш поширена).

Захисне заземлення (в Європі – Protective Earthing (PE), в Пд. Пн. Америці- Equipment Grounding (EG)) — заземлення точки або точок у системі чи в процесі монтажу системи або в обладнанні, з метою забезпечення електробезпеки.

Робоче заземлення (в Європі – Operational Earthing (OE), в Пд. Пн. Америці- System Grounding (SG)) — не пов’язане з електробезпекою навмисне з’єднання з землею окремих точок електричного кола, наприклад нейтральних точок обмоток генераторів, силових і вимірювальних трансформаторів, дугогасних апаратів, реакторів поперечної компенсації в далеких лініях електропередачі, а також фази при використанні землі як фазного або зворотного проводу.

А щоб зменшити небезпеку ураження електричним струмом у випадку замикання фази на корпус електроустановки існує захисне занулення — навмисне електричне з’єднання з нульовим захисним провідником металевих не струмопровідних частин, які можуть опинитися під напругою (корпуси електроустаткування, кабельні конструкції, сталеві труби тощо). Проте, цей третій вид захисту є лише в Україні і країнах колишнього соцтабору, в інших країнах він об’єднаний з терміном захисне заземлення і підозрюю, що сюди входить і блискавкозахист також.

Загалом всі типи заземлень тісно пов’язані між собою і доповнюють одне одного.

p.s. Лекцію читав Майк Холт (Mike Holt) – один з найвідоміших лекторів і тренерів в електричній галузі США. В Україні таких осіб не існує, оскільки нема такого напрямку діяльності. Всі курси і лекції проводяться під марками навчальних центрів чи електрогенеруючих і постачальних компаній.


Спонсор статті: Звичайно, чистотою повітря може похвалитися будь-який куточок Карпат, а от щодо високих гір, то найвища гора в Україні – це Говерла. І починається сходження на неї якраз з невеличкого містечка Ворохта, що розкинулось біля ріки Прут на Прикарпатті. Та саме це містечко є визнаним кліматичним курортом, що оздоровлює органи дихання. Окрім цього відоме воно найвищим високогірним озером Несамовитим, столітнім кам`яним мостом віадуком, та старовинними церквами.

Related Posts

Енергетика України 2017

Шпаргалка для прокладки проводки в будинку.

Триває насування арки на об’єкт укриття 4-го енергоблоку ЧАЕС (відео)

Розкриття фейку безпровідної зарадки мобільного телефона

Небезпечна робота електриків

Шинопровід – майбутнє в електромонтажних роботах.

Comments

Reply comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *