Коли таке стається, що обривається провід і струм шкварчить навколо Вас, треба дрібними кроками, ступня до ступні чи навіть меншими, а найкраще стрибаючи на одній нозі, відійти якможна далі. Коли будете робити великі кроки, гарантовано попаде під дію крокової напруги.

Кро́кова напру́га – електрична напруга, що виникає між двома точками навколо струмопровідної лінії, яка торкається землі, на відстані одного кроку.

Чим ближче людина знаходиться до місця торкання, тим вищою є небезпека ураження при пересуванні в небезпечній зоні. На відстані 1 м від заземлювача зниження напруги становить 68%, на відстані 10 м — 92%. Практично на відстані 20 м і більше від місця торкання струмопровідної частини небезпечний вплив електричного струму на людину зводиться до нуля. Напруга, що уражає людину, залежить від ширини кроку: чим більше крок, тим небезпечніше. Навіть невелика напруга в 50-80 В викликає мимовільні судорожні скорочення м’язів ніг і, як наслідок, падіння людини на землю. Якщо людина падає убік місця дотику, тоді вражаюча напруга стає смертельною. У загрозливій ситуації при виході з небезпечної зони необхідно застосувати ходу «п’ята — носок» у сторону від місця падіння струмопровідної частини.

Вікіпедія.

Related Posts

Енергетика України 2017

Шпаргалка для прокладки проводки в будинку.

Триває насування арки на об’єкт укриття 4-го енергоблоку ЧАЕС (відео)

І знову зміни

Розкриття фейку безпровідної зарадки мобільного телефона

Небезпечна робота електриків

Comments

  1. О. Дякую за цікаву статтю. Не знав про крокову напругу

Reply comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *