Чому так важливо читати дитині казки українською мовою?

Беззаперечно, дитяча казка є важливою частиною життя кожної маленької людини, адже саме через казкові алегоричні образи малюк дізнається про навколишній світ, про поняття добра і зла, дружби та любові. Але чому так важливо читати дитині казки українською мовою? – запитаєте ви. Крім класичних казок, казкові герої є і в диснеївських мультиках. Навіщо ж читати?

Перш за все, виділяючи час для читання казок, ви більше часу проводите зі своєю дитиною, вона чує ваш розмірений голос, який любляче читає дитячу казку, і заспокоюється. Це дуже важливо для дітей з підвищеною збудливістю нервової системи, для них казка на ніч – найкращі ліки. Крім того, привчаючи дитину до книжки з пелюшок, ви бережете її від ранньої комп’ютеризації, отже – піклуєтеся про її здоров’я.

Казки українською мовою мають велике значення для гармонійного розвитку маленького українця, адже вченими давно доведено, що найкраще людиною засвоюються ті продукти, які були вирощені в її регіоні. Те саме стосується і мови, адже українською до нас розмовляли сотні поколінь, які заклали в неї  скарб родової пам’яті.

Згідно з дослідженнями польського лінгвіста М. Красуського, українська мова має дуже давні корені, саме вона стала основою для багатьох не лише слов’янських, але й індоєвропейських мов. З польським дослідником згодні й англійські вчені: Вільям Крен, Роберт Макней, Роберт Макрам. Якщо розглянути, приміром, російську мову – вона має більше 90% запозичень з тюркської, української, німецької, французької та інших мов.

Ще однин цікавий факт наводить Л. Будій у статті «Языковая история». Згідно з науковими дослідженнями, карта рівня поширення наркотичних речовин, алкоголю та їхніх наслідків цілковито співпадає з картою поширення мов в Україні: чим більше в регіоні переважає генетично чужа російська мова, тим вищим рівень вживання наркотиків, алкоголю та психічних розладів.

Таким чином, казки українською мовою ментально рідні для дитини, аніж усі інші. Бажаємо, щоб читання стало міцною традицією у Вашій родині!

літературний редактор сайту “Казка” - Юлія Куцай

Коментарі
  1. Про наркотики і алкоголь не скажу, але читати казки дитині треба РІДНОЮ мовою, бо коли дитина слухає – вона вчиться. Зараз багато українських дітей в україномовних родинах часто вживають російські слова, яких навчилися з ТБ, радіо, тощо.
    Тому важливо на самому початку становлення дитини як особистості в першу чергу закласти в її свідомість і рідну мову

  2. Приємно, що на світ постійно народжуються сайти з українськими казками українською мовою.

Додати коментар