Квашена капуста

Капуста
Традиція квашеної капусти прийшла до нас з давніх-давен. Щороку, в середині осені, більшість прогресивних людей відриває собі руки мішками з капустою.

Процедура починається зранку, коли людиська марширують на глобальні пункти продажу капустяних голів. Вони там сваряться і торгуються, а також дуже довго вибирають. Потім одне одному кажуть, що вони купили найкращі капустини саме от в цієї цьотки. Хоча всі продавці беруть товар з однієї фури, машини чи городу. Але, коли капуста потрапляє в квартиру, хату, замок - починається дорікання і наїзди одне на одного, чого ти таке гімно викупив, на що йде відповіть, а курва мать твоя засрана ти де була і на наступний раз підеш сама бо я маю всьо в дупі.

Цей ритуал, капустянський, є обов'язковим до виконання. Це як молитва самурая перед діставанням катани з полки. В даному випадку розчехляються шатківниці, котрі попередньо клянчаться в сусідів, друзів, родичів і трагаються за сотні кеме.

Коли капуста збоку і ти сидиш на шатківниці. Починається час мегасварок, котрі правда закінчуються взаємним ремигання першорубленої головки чи партії головок, все солиться, додається кмин, сіль, морква і трамбуються бочища, бочки і бочечки чи баняки і виварки. Розмір посудини залежить від фантазії її власника. Дуже часто посудина орендується в когось. І чим менше людей є, тим більше тої капусти кваситься. В подальшому, половина згниває на смітниках чи купах гною. Але то таке. Шо там буде то пофіг, головне процес, і процедура, і шо сусіди скажуть, якщо я не наквашу капусти.

Вертаючись до теми сварок. Бувають вони за таких причин. Мало солі, врізаний палець і заляпання кровю половини бідона капусти або крутіше - коли палець не ріжеться, а зрізаються всі нігті і то добро падає вже в нарізану капусту, і його відшукати нереально. Воно звісно ж знайдеться. Зимою. Коли будуть пригощати дорогих гостей. Ну нічого. Хтось сплюне, хтось пережує але яка ням-нямка буде. Також в процесі трамбування капусти гарно відмиваються руки і вимивається все, що є під нігтями. Ууууммммм це супер приправи.

Все. Капуста почищена. Пошаткована. Натрамбована. Хата засрана. Люди втомлені. Ждітє. Попри накваску, ще ж звичайно з залишків і відходів робляться голубці і тушена капуста, приблизно місяць часу ще жеруть ото шо залишилося. А чого має пропадати. Доречі, качани теж треба їсти, щоб глисти не плодилися.

Скоро починаються перші смороди. Вода булькає. Так має бути. То почався процес гниття і розкладання та накопичення колоній мікроорганізмів.

Фсьо. Капустка готова. Воду не виливайте. Її пити можна. Так, пити, коли голова зранку болить. Після того, як ввечері гарно закусили цією ж капустою.

Капуста згуртовує сімейки "адамсів" по всій західній Україні. А, ні, по всьому світу затяті капустомани виконують ці складні процедури і танцють танці з бубнами навколо бочок з капустою.

А ти любиш квашену капусту? Я люблю. Як без неї:) Смачного.

p.s. гортайте сторінки, там більше серйознішої інформації про капусту є:)


1 2 3 4 5
Коментарі
 1. Євген

  Інформація цікава. Хочу виготовляти шатківниці. До початку сезону встигну. Кожному хто купить шатківницю подарую вашу статтю.

  • Юрій

   А скільки коштує Ваша шатківниця?
   Якщо гарна – куплю.

 2. Євген, це мегабізнес:))) тоді мені 5% від прибутку:))

 3. Євген

  Я згідний! Допоможіть зробити рекламу і реалізацію
  Шатківниця букова 3-х ножева з кареткою.Шатківниця прпитана натуральною олією для запопігання короблення Габаритні розміри 220х620х60 Ножі виготовлені із сталі 65Г загартовані. Передбачено легке регулювання товщини різа. Вартість 120 грн. Чим ближче до початку сезону тим ціна буде зростати. Спішіть придбати вже. Євген.

 4. Євген, і як успіхи?:)

 5. Євген

  Продаю шатківниці букові. Три ножі, проста в користуванні, велика продуктивність при шаткуванні капусти для заквашування.Низька ціна , висока надійність і довговічність.

 6. Ігор

  Хочу придбати шатківницю

 7. Ігор, [email protected] – це мейл Євгена

 8. Чудова стаття))) Така правдива. Нема ні грама брехні в ній. Я так насміялась, дякую за позитив! Ви молодець!

 9. реально так і є. дякую, пошкірився 🙂

 10. Юрій

  Операція “квашена капуста” …

  http://bihanskyy.blogspot.com/2010/10/blog-post_22.html

  на днях тато буде її стругати …

  Традиції міцно сидять в нас 😉

Додати коментар