Статті чи пости?

А як і які ви пишете статті? Хоча, можливо, краще спитати не статті а пости.

Статті - це складний процес, котрий може зайняти не одну годину, а можливо і не одну добу. Написання статті потребує серйозного підходу і ґрунтовного дослідження проблеми. Спочатку треба зібрати матеріал. Вивчити всі джерела. Опитати свідків. Взяти інтерв’ю в причетних людей. А далі потрібен аналіз та твереза оцінка. І звісно ж консолідація всього матеріалу через призму бачення автора журналіста. Ось і виходить стаття.

Journalist @ Toro

Пости - це вам не статті. І з якого боку не підходь до поста, всерівно він не буде статтею. Почнемо з простенького. З постів в персональних блогах. Це не стаття, бо тут просто потік думок і у більшості випадків суцільна абракадабра. Тематичні пости - це наближення до статей, проте тут є багато переспівувань інших авторів, тобто люди часто переписують дослідження інших. Політичні, викривальні, оперативні пости - це найбільше наближені до статей, тут маємо весь набір, притаманний статтям, проте є одна велика відмінність, пости можуть бути незалежні і містити гострі висловлювання, а найголовніше правду. В таких постах автори пишуть сміливіше ніж в комерційних виданнях на які працюють, тобто від яких є залежні.

Але це все часто відходить на задній план перед основною відмінністю журналістів і блогерів. Справжній журналіст може написати стилістично, орфографічно, фонетично і т.д. грамотніше за блогера (часто блогери не мають спеціальної філологічної освіти. Але це не останнє але. Але в сучасному світі народжуються такі журналісти, що часто-густо простий блогер з технічною освітою здатен написати на порядки якіснішу статтю чи то пост в своєму блозі аніж ці діячі пера.

Тож Ви журналіст чи блогер?:)


Реклама в блозі: щоб дитина стала вундеркіндом, сробуйте розважити її такими штуками як развивающие игрушки. Так чи інакше вони дадуть результат. А після таких ігор, важливий гарний відпочинок. В цьому допоможуть детские кроватки верес. Ваша дитина заслуговує на гарний сон.

Коментарі
 1. Уже взагалі ніякі не пишу.

   • Тому що просто писати пости зі своїми думками й спостереженнями у мене немає бажання. А фотографії публікую лише із коротким описом, це не назвеш ні статтею, ні блоґовим постом.

    • А можна фотографії публікувати з розгорнутим описом, такі собі курси, як таке зробилося і чому такий задум. Думаю популярність гарантована.

 2. Можу й так і так. Зараз частіше пишу “тіпа пости”. Раніше співпрацював з газетою та кількома новинними сайтами, тож був більше журналістом.

 3. Погоджусь, що між статтями і постами великий барєр. Більшість власників сайтів публікують таки пости. А стаття – це журналістський вид роботи. Тому і назріває питання: у інтернеті можна знайти що завгодно сьогодні, відповіді на любі запитання, але чи довіряти цим відповідям, наскільки кваліфіковано висловлена думка?

  • Іноді і в вікіпедії недостовірне інфо трапляється. Та і все наше життя – це гра у вірю-не вірю 🙂 І журналісти люди, можуть написати замовне будь-що. а блогер, котрий немає оплати за це, може написати і більш правдивіше… Все відносне

 4. А що таке публікація? Це, напевно, так само як і пост.

 5. Не назву себе ні журналістом, ні блогером. Потоки думок виливаються в твір (благо, рівень освіти і знань дозволяє), та роблю це довго, по кілька разів перевіряю на помилки, тому часу це забирає достатньо. А його ж так мало…

  • Так якщо це не йде на прибутки, то можна і не заморочуватись з перевірками:)

   • Та більшість і не пише пости для прибутку. Чи тут мова йде про корпоративний блогінг та журналістику тоді тут зовсім інша річ. Хоч мені здається перевіряти варто завжди, якщо вистачає знань, часу і бажання.

 6. журналістика мене почала приваблювати після того, як я створив блог 🙂 Поки я блогер, але можливо колись буду і журналістом.

 7. Як би не було, а пост написати простіше. Над статтею треба добре посидіти, витратити досить багато часу.
  Офф.Бачу новий дизайн…? Сподобався.

  • Але є і пости розлогі…

   дизайн старий:) Де ти новий бачиш?:))

Додати коментар