Сміття і люди

Якщо хочете побачити справжню сутність людей, котрі живуть поруч із Вами, поставте їм контейнери для сортування сміття. І як тільки Ви це зробите, зрозумієте, який той народ є насправді:).

Колись давно, ще за часів, коли я вчився в школі, в нас в районі робили такий експеримент. Поставили смітники для скла, паперу і харчових відходів. Але тоді я якось за цією темою не спостерігав, та й ці урни чи то щезли в невідомому напрямку, чи то були суто експериментальними або суто грошовідмивними. Вони щезли таксамо раптово як і появились, так і не встигши прижитись у свідомості людей.

Фото з сайту ulvovi.com

А от тепер, ситуація з баками для сміття, котрі призначені для роздільного сортування відходів є більш цікавішою. Напевно більшість з вас вже звикли, що поруч із сміттям для всього, стоять сітки для пластикових пляшок. І багато людей таки сортує вдома пластик і викидує їх у відведені місця. Напевно побачивши такий результат, фірми, що займаються вивозом відходів вирішили піти далі, зробити крок до цивілізації і помалу почали встановлювати ще урни для паперу і для скла. Недавно такі симпатичні баки помітив в своєму районі.

Думаю, цікава ідея, варто придивитись, якою ж буде реакція в людей. Тут в голову прийшли такі думки. Люди почнуть сортувати сміття але це лише полегшить роботу бомжам і вони тепер будуть мати вже відібраний матеріал для здачі заготівельникам вторинної сировини. Люди почнуть ігнорувати ці баки і вони будуть стояти порожніми. Але виявилось все банальніше, люди просто викидають сміття не сортованим і байдуже в яку урну, їм паралельно, що урни мають різні отвори, вони просто відкривають велику кришку і все.

Наразі експеримент не вдався. Але я б не забирав ці урни. Потрібно щоб фірми, що встановили урни, зробили інформаційні бюлетні і роздали мешканцям. Хоча є такі, котрим ці брошурки будуть до одного місця, вони баками для сміття не користуються, а викидують його людям на голови, собі під ноги, де попало. Але це і не люди.

Мораль давно відома, нема чого нам хотіти краще жити, якщо людина не здатна краще жити. Ми мріємо про красиве життя, а для цього нічого не робимо, навіть елементарні речі виявились для нас страшною мукою.


Реклама в блозі: Щоб не втрачати багато грошей, можна залишити їх в оффшор белиз, що дозволить більше вкладати в розвиток справи.

Коментарі
 1. Ніщо так не показує рівень сміття в голові, як відношення людини до його утилізації.

  • Чи це змінює щось якщо людина хоче сортувати сміття, а немає де?

   • Я кажу загалом – не тільки про сортування. Завжди є  можливість вибрати кращий варіант. Нема сортування – то як мінімум є смітники, а деякі істоти не переймаються навіть тим, щоб донести папірець до урни.

 2. Ну не знаю, смітник коло нас завжди заповнений правильно. Я сміття самостійно сортую вже давно. Пластик і папір вивозив в приймальні, а скло в кульочку ставив збоку. В пунктах прийому віддавав завжди якомусь дідусю чи бабці. Зрештою мені байдуже чи сміття забере бомж чи хтось інше, мені головне щоб воно попало куди треба.

 3. Анонім

  У нас в Вінниці на скільки я знаю такого немає. Десь рік назад в нас спробували закупити пластикові контейнери для сміття. І що ви думаєте? Високоморальні інтелектуали із нульовим рівнем IQ спалили їх. Ну і як так можна? Не буде в нашій країні нічого путнього, поки самий простий громадянин не навчиться за собою не те, щоб не смітити, а хоча б прибирати за собою.

  З іншої сторони при введенні в експлуатацію роздільних контейнерів, потрібно і масово зомбувати людей — типу, що, куди і навіщо.

 4. LaSet

  Сподіваюсь з часом сортування буде на рівні підсвідомості, ти більше якщо для цього створені умови. Також було б добре, якщо в центрі встановили більше смітників)

 5. Tarawert

  Урни для паперу і скла треба на колодки ставити від бомжів лише тоді фірмам буде зиск…

  а зокрема ідея з смітниками непогана,але не докінчена…основна вага сміття саме побутові відходи, які тепер масово пихають в поліетиленові кульочки!!

  і взагалі правильно коли сміття працює на країну,а не проти неї…
  сміття-це гроші

  • так от переробний завод поставити то ще важче ніж атомну станцію.

   • Wertomaniakua

    якщо мене не підводить память, то французи пропонували Львову звести переробний завод,але наші чиновники як завше через якусь фігню не дали згоди…

 6. не сортую сміття. ну принаймні за принципом пластик і все решта. як на мене реальність полягає втому що цей пластик потім переробляють на вікна. і реально у львові на це має монополія тільки одна фірма. хай вони спочатку перероблять пластик на сміттєзвалищах. і ще питання чому немає контейнерів під пластик блище до зелених зон, не вигідно там ставити. а дуже бісить коли бачиш як ці пляшки з цього контейнеру витягує бабця яка потім продає молоко на базарі. 

  • тобто переробляти пластик на вікна – це дуже погано?
   на базарі в бабках з пляшок купують хіба дуже мудрі люди.

 7. Хроший приклад як не хочуть вчитися (Homo Sapiens)  сортувати сміття є і в європі де його сортують не перший рік. Банальний приклад, беремо Італію де Тоскана чиста  і де кожен папірець, пляшка, шклянка потрапляє куди потрібно, та Неаполь регіон Кампанья де сміття просто кидають під ноги не кажучи про його сортування. За моє 22-вох денне перебування саме в цьому регіоні змінили двох керівників мерії за погану роботу з (вивозу,сортування і т.д.) так і посадовців що до навчання мешканців таки донести папірець до урни. Тож проблема не в тому що переробляють відходи чи ні, якщо ми самі сортуватимемо то і найдуться серед нас ті що і перероблятимуть відходи. А ще варто не боятися попередити поважного сусіда, що якщо ще раз кинеш все до однієхї урни, чи по за неї то задзвоню куди треба, та нажаль не має як в Австрії куди і кому задзвонити в таких випадках як не дивно. Хіба що тут на блозі у ELECTR-ика викладати пики порушників. Вірно каже Yaroslav Khomiuk “Ніщо так не показує рівень сміття в голові, як відношення людини до його утилізації.” Я за сортування сміння і за жорстке покарання порушників.  Цікаво чи є в мерії людина яка має змогу покарати порушників???

  • а як карати будуть? В законодавстві напевно такого взагалі нема.

   • Про що і йдеться, що якщо не карають законодавчо тут і є поле для діяльності байдужості і нехлюйства. Тому що ми самі цього не хочемо. Приклад перекриті вулиці міста через приїзд тих що живуть на наші податки і які не дають нам цим самим вчасно потрапити на роботу і створити щось корисне для громади та міста. Тема не скінчення доки ми по ту сторону паркану від наших обранців. Цікаво коли настане час кипіння… крові і бажання жити, а не виживати.

    • а от за перекриття вулиць є кара, причому гарно розписана і нею можна крути в різні сторони і боки :)) вони ж все пишуть заради себе, всі закони так побудовані. Десь вичитав, що в конституції франції, колись давно, було написано, що народ має право робити революцію, якщо влада йому не подобається.

     • Цікаво чи користуються цим французи. В Україні це звучало би так: “Народ має право на голод, холод та виїзд на заробітки якщо влада йому не до душі, паспорт за гроші, візи за гроші при поверненні мито”

 8. Vorobus

  Люди не звикли до такого нововведеня ось і все. Паперу там взагалі нема, бо бабки вночі а то в день все забирають))))

 9. це все круто, але система насправді працює не на збереження довкілля, а на збагачення власників сміттєобробних підприємств. причому, там цілий ланцюг, який нереально розплутати: компанія-збирач ні в яку не зізнається, куди насправді йде спресоване сміття (відмазка – безплатно передають обробним підприємствам, а ті – невідомо куди, і теж, мабуть, “безплатно”).

  при цьому, у розвинутих країнах людям, які роздільно збирають сміття, дають комунальні пільги, а у нас навпаки – за це здирають ще більше. виходить, що ми збираємо “макулатуру” (назвемо це так), здаємо у спеціальний пункт, та ще й платимо за це.

  ідея класна, але не у нас 🙂

  • Тому ми ніколи не будемо цивілізованою державою, бо, а чому має хтось заробити, хай краще я заїмся але то нікому не дістанеться, чи хай краще воно згорить, ніж хтось утилізує чи переробить, або я ніфіга не шарю і тому роблю як мені вздумалось.

   Утилізація шкідливих відходів всюди платна, тим більше в світах яким заздрять наші люди.

   Суть збору різного корисного сміття і є втому, щоб для того щоб ним заволодіти. фірма повинна прибрати і решту.

   Ідея класна, от тільки покоління таких скептиків як ти відживе своє. В нас переважно кожна людина така…

   • не думаю – у нас, зазвичай, люди роблять, що їм кажуть. просто останнім часом часто буваю на комунальних прес-конференціях (в тому числі, і по сміттю) – переповідаю, що бачу. переробники сміття (грінко) мені дуже не сподобалися – вони не хотіли відповідати на запитання і чомусь замикалися, а це дуже підозріло. я лише за – хай лише вийдуть і скажуть, що вони роблять з тими відходами, щоб все було прозоро. суспільство має знати, у чому бере участь 🙂

    я не скептик, а позитивіст 🙂 просто люблю мучити чиновників))) моя мета – не відмовчуватися чи відмовлятися, а добиватися, щоб все було по-людськи. відживу своє неодмінно, і мабуть таки швидше, ніж можна думати 😉

    у нас у дворі, до речі, чомусь ще немає роздільних контейнерів (вже по всьому Києву є), але переробка кипить 🙂 бомжі вночі виймають зі смітників усі пластикові пляшки (при цьому дуже гучно пресуючи їх, аби більше до сумки влізло) і несуть здавати на пункти прийому вторсировини. так шо активні громадяни в нас є, все ок)))

    а от невеличке сьогоднішнє відео до теми сміття :/ wek.com.ua/article/60238

    • щось ті грінко у Львові тепер непомітні стали, щезли чи що…

     я не чиновник, чого мене мучити? :))

Додати коментар