Блогосферна відмазка українців

Українська блогосфера - це вже не молоденький, зелений продукт. Так, саме цією фразою я заперечую звиклу відмазку, котру можна прочитати в багатьох україномовних блогах впродовж останніх 5 років як мінімум.

Ми, українці, маємо багато цікавих рис, які можна побачити і в інтернеті. А саме. Ми перебільшуємо і любимо роздувати все до мегарозмірів. А ще ми не вміємо правильно оцінювати ситуацій. Стільки років придумуємо причину, що мережа ще недосконала, що нема читачів в блогах, що заробіток поганий. Якщо люди почнуть мислити, то зрозуміють, що ми не можемо перевершити ті блогосфери де і народу більше. Треба усвідомлювати, що і відсоток прибутку має бути меншим у порівнянні з сусідами чи заокеанськими побратимами з галузі. Не сприймаю я і голосних заяв, про недорозвиненість і відсталість, а ще про те, що колись настане час і ми станемо супер популярними. Ми вже зараз займаємо свою нішу, ми вже є розвинені, якщо існуємо і розвиваємось. Загалом - це все складний механізм, котрий працює в загальній злагоді лише. А розвиток його полягає в модернізації всіх складових. Тому нам варто також вкладати власну працю і пропагувати блогосферу, що дозволить прийти в неї потужнішим інвесторам (рекламодавці, фірми, професіонали блогінга).

фото з сайту http://lorisedes501blog.blogspot.com/

Наразі маємо лише постійні стогони і плачі. Нам, що не дай, завжди мало буде:). Отже, тема жаління буде вічною. Навіть, припустимо лише, що почнемо заробляти багато, що нас почне читати весь світ, обов’язково будуть такі, що скажуть, які ми ще молоді, що в нас ще все попереду бо інші цивілізації ще не освоєні.

Українська блогосфера стоїть твердо на ногах. Але її активно хочуть загнати під плінтус її ж учасники. Дивний підхід. Українська блогосфера вже є повноцінною і конкурентноздатною. Просто вона унікальна і особлива. Треба її сприймати такою, яка вона є і не робити її клоном інших.


Реклама в блозі: Вакатне місце для розміщення вашого постового.

Коментарі
 1. Те, що українці — народ лінькуватий і невситимий, це факт. Їм треба всього і без зусиль. Бажано одразу…
  З цим згідний на всі сто!
  А про те, що українська блогосфера стоїть твердо на ногах, автор не вельми поспішив з висновками?

  • Ні, не поспішив. Блогосфера як така вже є. про неї знають. В ній не один і не 10 блогів. Є блогкемпи. Є дискусії. Є коменти. Фраза українська блогосфера часто звучить.

   Але більшість вважає, що блогосфера – це гребсти гроші лопатою пишучи в свій блог. А я вважаю це трошки інше – це соціальна гілка в інтернеті, котра має власну назву і учасників.

   • Так так! Зустрічав багатьох, що думають лише про те як заробити, але не розуміють і не бажають зрозуміти, що блогосфера – це соціальна гілка в інтернеті, котра має власну назву і учасників це сказано влучно Тарасе. Я наприклад ставлю усім у приклад інформацію яку знайшов саме на теренах української блогосфери як показник її розвитку та стійкості.

  • Анонім

   не поспышив, він і взяв і сказав, що ми є і стоїмои, без усяких порівнянь.
   Нас ніколи не будуть читати американці і росіяни з якими постійно порівнють, тому треба писати для себе і створювати свій ринок.

 2. Анонім

  Хех, а для тих кому потрібне постійне порівняння можна взяти блогосфери Гондурасу і Буркіна Фасо і кричати, яка в нас мєгаблогосфера:)
  Гарний пост Тарасе:)

 3. @KhanasV

  Добра стаття!

 4. усе абсолютно так.
  єдине у чому бачу джерело розвитку – це у масовості: більше людей матимуть інтернет як такий, більше людей буде вести і читати блоги; і це стане стимулом для подальшого розвитку.
  усе решта – діамат.
  але бурхливого розвитку блогосфери як такої на фоні колосального зростання ФБ й мікроблогів уже не буде.

  • блогосфера включає в себе і соціальні ресурси, а фейсбук має і блогові елементи 🙂 Так, що все пов’язано 🙂

 5. Та все унас нормально! Що тоді казати естонцям з їх кількома мільйонами?

 6. Анонім

  Гарна стаття, поцупив собі.

  • Дякую. Куди саме?

    • От копіпастер:)

     • Анонім

      А чому бек не відображається?

      • копіпаст не любить 🙂 Не знаю, твіттер ретвіти відображає добре.

       • Анонім

        “От копіпастер:)” – добре, я тебе більш не рекламуватиму.

       • Ти вважаєш це рекламою?:) І ще маєш претензію, що бек не відображає тут? До речі, http://electric.org.ua/old/my/blohosferna-vidmazka-ukrajintsiv.html/trackback – так виглядає лінк для трекбека.

       • Анонім

        Це була не претензія, а запитання. Я у Вордпресі ще дечого не розумію, зокрема, як налаштувати беки. Можеш всі посилання на мене повитирати.

       • Де ті посилання?:) Взагалі ти смайли сприймай як гумор, а не щось критично принизливе. Тут система коментів від дискуса, і те що він беки дивно відображає то відомо, тому від мене тут ніц не залежить.
        А чому в тебе якась така злість, образа?

       • Анонім

        Та ніякої образи немає. Просто сподобалась твоя стаття, по-людськи перепостив, а ти – “копіпастер”!

       • Ну технічно – це копіпаст, погодься. Але все супроводжувалось смайлами 🙂

       • Анонім

        Лише технічно 🙂

       • Анонім

        http://ukr-net.info/?p=47 – оце я вважаю рекламою. Якщо ти так не вважаєш – вибач, я помилився.

       • Реклама – це проплачений продукт. А це підтримка. Я абсолютно не вважаю свої мікроогляди, постові з назвою українські блоги чи ресурси за рекламу, а називаю це пропагандою, піаром, розголосом.

       • Анонім

        А якщо це “соціальна реклама” 😉 ? В інтересах спільної справи?

       • Ну соціалка також має своє визначенні і призначення, тому це не соціалка явно 🙂

     • Анонім

      Там є посилання на джерело

 7. Толкова стаття!
  Максон чотири з половиною роки назад писав, що блогосфера тільки розвивається. Я це писав три роки назад. І до сьогодні це пишуть нові блогери. 🙂

  Насправді, у нашої блогосфери є трохи проблем з мовою, але загалом, вона у непоганому стані. Ну і згоден з Миколою – буде поширюватися інтернет в Україні – буде зростати аудиторія.

  • Проблема з мовою існує в цілій державі, що вже казати про блогосферу. От. Але найцікавіша реакція в жж. Народ там мене звинувачує у смертних гріхах людства через те, що пост українською, а анкор в постовому російською:)

 8. Хотів лайкнути! Де кнопка like?

  • та от я все в роздумах, панелька дає всі можливі сервіси, причому давним давно але народ так звик до кнопок фейсбука і твіттера, що от довелось додати плагін для твітів і тепер от фейсбука треба. але може взагалі і дизайн змінити:))

 9. Треба щось робити, розвиватись. Я теж не розумію тих, хто плаче, що все так погано і ми ще молоді та ніякі. Все ми можемо. Доречі, за останній рік з’явилась достатня кількість цікавих проектів на теренах української блогосфери.

  • комусь вигідно жалітись і нічого не робити – чекати на кращі часи:)
   а з іншого боку, наші люди дуже складні в плані гуртування і розвитку однієї ідеї.

 10. А ще нам треба навчитися бути більш впертими. Приклад – для LinkedIn 2010 рік став першим прибутковим роком за всю історію соціальної мережі, яка була заснована в 2003 році. У 2009 році компанія показала $ 3,9 млн збитків. Але в наступному – чистий прибуток виріс на 487% до $ 15,4 млн.

  • вдало знайшли інвесторів чи менеджерів.

   • Та ні, інвестори не змінилися, способи монетизації – теж. Просто набралося критичне число активних юзерів, яке вибухнуло в надприбутки.

    Половину прибутку прийшло від платних сервісів з пошуку кадрів. Настав той день/рік, коли більшість продвинутих кадровиків почали собі шукати професіоналів на LinkedIn.

    Це так як історія з першими соціалками. classmates.com був ще в 98 році, але тоді ще ніхто прагнув дружити і шукати однокласників по нету.

    важливо зявитися в правильний час. або дожити до нього)))

    • Спочатку підсадили людей на сайт, а потім поступово ввели платні розширені послуги. Але в Україні воно не дуже актуальне як на мене.

     • ті платні послуги були й раніше, споживач був не готовий.

      про актуальність я написав в 1-му коменті – впертість, настирливість, цілеспрямованість.

      • але це не виключно тому:) всієї правди ми не взнаємо. Але ці критерії є досить важливими.

 11. Mia

  Абсолютно точно написано.
  Дуже образливо, коли українці, навіть ті що в житті розмовляють українською, ведуть блоги російською просто тому, що РУнет популярніший і російськомовних читачів більше

  • просто такі вони українці. Хоча можуть вести і російською лише би мали популярний ресурс українською:) в який будуть інвестувати зароблене на російському.

 12. Класна стаття Тарас. Українська блогосфера розвивається і зарас уже займає свої позиції, головне їх не опускати а навпаки піднімати.

Додати коментар